8. februar, slovenski kulturni praznik

preserenBliža se slovenski kulturni praznik 8. februar – Prešernov dan. Slovenija, ki je pred sedemnajstimi leti postala samostojna država, ima poleg cerkvenih sicer še druge praznike (dan upora, praznik dela, dan državnosti, dan reformacije, dan samostojnosti), ki zaznamujejo pomembne dogodke nacionalne zgodovine, vendar ima od vseh največjo težo prav 8. februar, kulturni praznik, obletnica smrti Franceta Prešerna. Na ta dan se v nacionalnem okviru podeljuje Prešernove nagrade najuglednejšim umetnikom: pesnikom, pisateljem, dramatikom, slikarjem, kiparjem, fotografom, arhitektom, glasbenikom, gledališčnikom, koreografom, baletnikom, režiserjem in drugim umetniškim ustvarjalcem in poustvarjalcem (interpretom).

V počastitev Prešernovega ustvarjanja in naše kulture Vas vabimo na slovesnost ob slovenskem kulturnem prazniku, ki bo v četrtek, 5. februarja 2009, ob 17. uri v športni dvorani Osnovne šole Stična, ko bo ravnatelj Marjan Potokar podelil šolske Prešernove nagrade učenkam in učencem 9. razreda ter učiteljem in učiteljicam.

Predstavili se bodo mladinski in otroški pevski zbori Osnovne šole Stična ter podružničnih šol Višnja Gora, Stična, Muljava, Krka, Zagradec in Ambrus. Za Vas pa se bo v celoti predstavila Podružnična šola Stična z učenci, učenkami od 1. do 3. razreda in njihovimi učiteljicami.