Tedni vseživljenjskega učenja na PŠ Stična
Na naši šoli smo obeležili Tedne vseživljenjskega učenja, s poudarkom na učenju, sodelovanju in dobrem počutju.
Učenci so sodelovali v raznolikih dejavnostih, ki spodbujajo ustvarjalnost, radovednost in medsebojno pomoč.
Teme, ki smo si jih izbrali in jih obeležili so:
- Moč branja in izražanja
- Dejavno povezovanje generacij in kultur
- Zdrav duh v zdravem telesu
- Etika, mediji in digitalni svet
- Sobivanje in vzajemno učenje
V okviru tem so učenci tretjega razreda brali odlomke iz svojih najljubših knjig učencem drugega razreda.
Prav tako v podaljšanem bivanju so starejši učenci večkrat pomagali pri delanju naloge mlajšim učencem in se potem skupaj družili in igrali v učilnici ali na igrišču.
Izvedli smo ure računalništva, kjer so učenci s pomočjo poučnih interaktivnih vaj ponavljali in utrjevali slovenščino in matematiko.
Izvedli smo naravoslovni dan Pot močvirskih škratov in športni dan – pohod na Gradišče, kjer smo za nagrado, ker smo sodelovali na Bučariji dobili sladoled.
Z učenci in učenkami 1.razreda pa smo obiskali Kmetijo Janežič, kjer so nam prijazno razkazali njihovo kmetijo, živali in nasad jagod. Pogostili so nas z jagodami in vsakemu podarili košarico jagod.
Na PŠ Stična skozi pogovore, gibanje in dejavnosti krepimo zavedanje, da se najbolje učimo, ko se počutimo dobro.
Simona Barle Krese



