Planinski pohod na Lubnik

11. maja smo se z učenci OŠ Stična ter PŠ Stična in PŠ Višnja Gora v okviru Planinskega krožka odpravili na zadnji pohod v letošnjem letu. Za cilj smo si izbrali Lubnik, ki je 1025 metrov visoka gora, ki se strmo dviga zahodno od Škofje Loke.

Poleg šestih učiteljic in mentoric so se spremstvu pridružili še vodniki Pohodnega društva Polž. Naša pot se je takoj začela s strmim vzponom, ki pa smo ga zelo uspešno premagali in si na poti zasluženo privoščili malico.

Po dobrih dveh urah hoje v prijetni senci dreves na topel pomladni dan smo dosegli vrh, kjer smo uživali ob lepem razgledu.

Po vpisu v planinske knjižice in malici smo se po strmi poti odpravili nazaj do avtobusa. Za prijeten zaključek pohodniške sezone smo si v Škofji Loki privoščili še osvežilno kepico sladoleda in zadovoljni odšli domov.

Špela Pavliha