Frankofonski festival 2024

23. maja 2024 so se učenci neobveznega izbirnega predmeta francoščina z matične šole udeležili Frankofonskega festivala v Kranju in si ogledali nastope učencev z drugih slovenskih šol.

Dogodka so se udeležile šole iz vse Slovenije, na katerih se učijo francosko: OŠ Stična, OŠ Orehek, OŠ Janka Glazerja, OŠ Lovrenc na Pohorju, OŠ Ludvika Pliberška, OŠ Angela Besednjaka Maribor, OŠ Jurija Dalmatina, OŠ Franceta Bevka, OŠ Danile Kumar, OŠ Mirana Jarca, OŠ Medvode, OŠ Franceta Prešerna, OŠ Simona Gregorčiča, OŠ Drska, OŠ Dragomelj in OŠ Trebnje.

Našo šolo je predstavljala Neža Oblak, ki je zapela pesem z naslovom Je veux pevke ZAZ. S svojim nastopom je navdušila občinstvo in požela bučen aplavz. Učenci pa niso samo uživali ob glasbenih in igralskih točkah, temveč so se posladkali s francoskimi makroni in palačinkami ter se družili s svojimi vrstniki.

Dan je minil v znamenju francoskega pridiha, ki bo učencem zagotovo še dolgo ostal v spominu.