Državno tekmovanje iz angleščine za 8. in 9. razred osnovne šole

V sredo, 3.4.2024, se je na naši šoli odvijalo tekmovanje iz angleščine za 8. In 9. razred osnovne šole. Prišlo je kar 125 tekmovalcev in okrog 50 njihovih mentorjev in učiteljev, ki so tekmovalce spremljali.

Tekmovalce smo sprejeli v športni dvorani s kratkim nagovorom koordinatorice Petre Žerovnik in pozdravnim nagovorom gospoda ravnatelja Marjana Potokarja. Nekaj tehničnih napotkov pa je vsem gostom podal učitelj Igor Rajner.

Tekmovanje je trajalo 90 minut. Učenci so reševali naloge bralnega razumevanja in rabe jezika, napisati pa so morali tudi daljši pisni sestavek.

Pri organizaciji dogodka je sodelovalo kar 20 učiteljev in 9 učenk in en učenec iz 9.b, ki so se pod vodstvom učiteljice Viktorije Hribovšek odlično znašli v vlogi informatorjev.

Z organizacijo in izpeljavo tekmovanja smo vsi skupaj zelo zadovoljni in smo veseli, da smo bogatejši za dragocene izkušnje.

Petra Žerovnik