Delavnice za učence – spoznavajmo ameriško kulturo

V soboto, 23. 3. 2024, smo na OŠ Stična izvedli delavnice na temo ZDA. Učencem smo želeli predstaviti to veliko državo na drugačen način, kot so ga vajeni v šoli. 
V ta namen smo dogodek razdelili na tri dele: skupni uvodni del, na katerem smo spoznali družino Genorio, ki je nekaj časa preživela v Ameriki, Zavod Ma-kole, ki se ukvarja s pripravo ameriškega žara in vplivnico Mariah Dolenc, Američanko, ki živi in dela v Sloveniji.

V drugem delu so se učenci razporedili na delavnice, kjer so vsak na svojem področju spoznavali jezik, zgodovino, ples, kulinariko, likovno in glasbeno umetnost ter ameriški nogomet, ki so nam ga predstavili igralci iz kluba Velenje Black Miners.

V zadnjem delu so se učenci spet zbrali skupaj in predstavili izdelke, ki so nastali na delavnicah. Dogodek so s svojim obiskom popestrili Američana Mert in Tonya Carpenter, Viktor Jefim, ki je pripeljal avto Lincoln iz leta 1973 ter Robi Bilođerić, ki igra kitaro rock n’roll zasedbi The Bitch Boys.

Na koncu nas je Zavod Ma-kole pogostil z okusnimi rebrci, pripravljenimi na ameriški način.

Sodelovalo je skoraj 90 učencev in 16 učiteljev. 

Kristijan Rešetič

Foto: Anže Grabeljšek