ŠOLA V NARAVI – 2. SKUPINA (PŠ Stična in PŠ Višnja Gora)

Na Debeli rtič smo prispeli v ponedeljek, 11. 3. 2024, okoli 10. ure. Učenci so pojedli malico in odšli na prvi tečaj plavanja v bazen hotela Arija. Tam so pokazali svoje predznanje plavanja in bili razdeljeni v plavalne skupine.  Tekom dneva so se spoznali z okolico, hišnim redom in urnikom.

Poleg vsakodnevnega plavanja so se udeležili tudi delavnice »Zobki«, ki jo je pripravila ga. Bernarda Horvat, prof. zdr. vzgoje. Na delavnici so izvedeli veliko o zdravi prehrani, higieni ustne votline in o pomembnosti gibanja. Delavnica  je poleg teoretičnega znanja vsebovala tudi veliko vaj za pravilno držo telesa.

Tekom tedna so se preizkusili v lokostrelstvu, morski tomboli, sodelovali so v lovu na zaklad, raziskovali obalo, rastline in morske živali…

Večeri so bili namenjeni družabnim igram, igram z žogo, nogometu, kinu in animaciji »Odštekan stil«.

Seveda pa nihče ni pozabil na najdražje, zato so zanje napisali razglednico s svojimi vtisi.

Učitelji spremljevalci