Sončnica se je razcvetela

Čeprav je danes siv in hladen dan, se je pred zgradbo OŠ Stična razcvetela čisto posebna rožica.

Gre za pametno sončno elektrarno SMARTFLOWER, ki sledi dnevni poti sonca in tako proizvede do 40 % več električne energije kot konvencionalna sončna elektrarna z enakimi sončnimi paneli. Po podatkih proizvajalca lahko proizvede do 6400 kWh električne energije na leto.

Njen doprinos ne bo le ekonomski, električno energijo, ki jo bo proizvedla, bomo porabili na šoli, temveč tudi vzgojni. Bo namreč naslednji kamenček v mozaiku, s katerim dokazujemo, da smo “zelena” šola.

“Seme” za našo rožico je vzklilo preko projekta “Sonce za otroke”, kjer donator donira sončnico dobrodelni organizaciji Rdeča žoga. V našem primeru je bilo donator sončnice podjetje Akrapovič.

Dobrodelna organizacija Rdeča žoga pa je sončnico donirala Osnovni šoli Stična.

Vsem naštetim se za njihov prispevek lepo zahvaljujemo.

Šola je z lastnimi sredstvi poskrbela za izgradnjo podstavka s sidriščem, zaščitne ograje in povezave do električnega priključka.

Naša sončnica sedaj čaka na sonce, da pokaže, kaj zna in zmore.

Gregor Arko