19. Krevsov tek

V soboto, 9. septembra 2023 je na Polževem potekal 19. Krevsov tek po Kriško-Polževski planoti nad Višnjo Goro, v spomin na domačina Iva Krevsa, ki je bil balkanski prvak v tekih v tridesetih letih in se udeležil tudi Olimpijskih iger v Berlinu 1936 leta.

Prireditev, v organizaciji Turističnega društva Polževo ob pomoči PGD Kriška vas in TD Višnja Gora, je potekala s startom in ciljem na Polževem.

Teka se je v prelepem sončnem vremenu in odličnih pogojih za tek udeležilo precej tekačev, med katerimi je bilo tudi veliko učencev naše šole. Tekmovali so v teku na 300 m,  800 m, 4,4 km in na 11 km, razvrščenih  v več kategorij.

Na tekmovanju so bili doseženi odlični rezultati, saj so naši učenci  prejeli veliko medalj.

Vsem tekmovalkam in tekmovalcem čestitamo za uspešno prvo tekmovanje v novem šolskem letu.    

Andreja Lapanja, prof.

Vir prikzane fotografije: polzevo.jpg (950×636) (vnaravi.si)