Projekt 20 za 20 in Bumbarji iz knjižnice

Glasba zabava, združuje in obdaruje. To vsekakor drži za včerajšnji dogodek, ki se je zgodil na OŠ Stična. Šolska glasbena skupina Bumbarji iz knjižnice, ki ima za seboj že kar nekaj koncertnih kilometrov, je v sodelovanju z bobnarjem skupine Elvis Jackson Markom Soršakom – Sokijem pripravila nepozaben dobrodelni koncert, na katerem sta kot gosta nastopila Tim Kores – Kori in David Čuček.

Program so popestrili učenec 3. razreda PŠ Stična Juš Mihelčič in plesalke matične šole. V okviru projekta 20 za 20 je Marko Soršak – Soki na šolo pripeljal in učencem podaril komplet bobnov, bas kitaro in bas ojačevalec. Prepričani smo, da so inštrumenti prišli v prave roke in bodo marsikateremu našemu učencu pomagali najti pot v svet glasbe. Projekt 20 za 20 je edinstven projekt na Slovenskem, s katerim Marko Soršak – Soki omogoča šolam in učencem, da se opremijo z inštrumenti, se z njimi seznanijo in izrazijo svojo ustvarjalnost. Marku se za podarjene inštrumente iz srca zahvaljujemo in mu želimo še veliko uspešnih projektov.

Zapisal Kristijan Rešetič

Prispevek na 24ur

klikni za ogled

Tim Kores Kori (objava na FB)