SKOK V SKRIVNI SVET Z BRATOMA SUPER MARIO

KDAJ: Torek, 13. 6. 2023
KDO: Učenci od 6. do 9. razreda z dodatno strokovno pomočjo
KRATEK OPIS: Učenci, učiteljice in učitelj dodatne strokovne pomoči matične šole in podružnice v Višnji Gori smo strnili vrste in se v popoldanskem času odpravili na kratek, a zaslužen oddih v Ljubljano. V udobnih sedežih Cineplexxa sta brata Mario in Luigi učence popeljala v igro njihovih staršev ter jim skozi zabavno zgodbo prikazala, da bratska ljubezen premaga vse težave in lahko reši svet. Pravo potovanje seveda ne more potekati na prazen želodec. Za predjed so si učenci postregli s sveže pečenimi kokicami, ki so jih polovico že pospravili pred začetkom ali pa so nesrečno pristale pod sedeži ter litri coca-cole, seveda zero, saj nismo smeli pretiravati. Za dobrih 90 minut so pozabili na šolo in uživali v skritih predorih, prikupnih gobicah, škatlami s supermočmi in posrečenimi risanimi liki. Glavno jed so po ogledu naročili v bližnjem McDonaldu. Izbire je bilo zelo veliko in ker je bila odločitev težka, so raje vzeli kakšno stvar več, da ne bi kasneje obžalovali. Mnogi so si privoščili tudi sladico. Polnih želodčkov in z nasmehom na obrazu so se vrnili nazaj domov ter hitro prosili starše, da v arhivu pobrskajo za igro Super Mario.


Izlet je potekel v sproščenem in razigranem duhu. Nasmeški učencev so nam učiteljem povedali, da hrepenijo po druženju izven šolskega prostora, kjer lahko pokažejo en delček sebe več. Kratek, a sladek izlet, bi povzeli z besedami enega izmed učencev: »Ta izlet je bil med najboljšimi!« Učenci se strinjajo, da so na izletu uživali, učitelji pa smo bili najbolj veseli spoznanja, da so se spletla nova poznanstva med mlajšimi in starejšimi učenci.

za aktiv učiteljev za dodatno strokovno pomoč
Anja Bregar

tema za prikazne slike je vzeta s strani https:\\www.siol.net in je last Karantanija Cinemas