Spomladanska turneja Bumbarjev iz knjižnice

prikazna slika, bumbarji iz knjižnice

Spomladanska turneja po ljubljanskih šolah, marec – junij 2023

S koncertom na OŠ Zalog, ki je bil v torek, 6. 6. 2023,  je glasbena skupina Bumbarji iz knjižnice zaključila spomladansko turnejo po ljubljanskih šolah. Serijo nastopov je skupina začela v marcu s koncertom na OŠ Ketteja in Murna, nadaljevala v aprilu na OŠ Mirana Jarca in juniju na OŠ Vižmarje-Brod. Festival osnovnošolskih glasbenih skupin, katerega del je bila tudi naša skupina, se je zaključil s koncertom na OŠ Zalog. Nastopi Bumbarjev iz knjižnice so bili s koncerta v koncert boljši, člani skupine bolj sproščeni in povezani s publiko, ki se je bučno odzivala na Karolinine pobude. Repertoar je obsegal rock klasike tujih in domačih izvajalcev.

Skupina Bumbarji iz knjižnice je nastala v šolski knjižnici OŠ Stična septembra 2023. Po nekaj začetnih menjavah danes zasedba šteje devet članov: Karolina Genorio, Sara Gamberger in Tara Moretti na vokalih; Arsa Shatri in Lejla Mohar na kitari, Jerca Erjavec na klarinetu, učitelj Luka Grilc na basu, Maj Ferjan na bobnih in mentor Kristijan Rešetič.

Del nastopa

Posnetek celotnega koncerta, Bumbarji iz knjižnjice od 34 minute dalje