PASTIRSKI DAN, PŠ STIČNA

V torek, 30. 5. 2023, smo se z avtobusom odpravili na Vače – geometrično središče Slovenije. Pojedli smo malico in se odpravili na krajši sprehod. Tam nas je pričakal pastir in nam pokazal najpomembnejšo najdbo tega območja – situlo z Vač. Predstavil nam je sušilnico lanu in povedal ogromno zanimivosti o tem, kako so včasih pridelovali lan ter kako nastanejo naša oblačila. Sledilo je spoznavanje živali, ki so jih pastirji lahko v naravi velikokrat srečali (udav, ameriški rdeči gož, koza, krastača in tenrek). Učenci so izvedeli veliko novega o živalih, se jih lahko dotaknili ali jih celo držali.

Sledila je pastirska malica in igranje pastirskih iger (hoja s hoduljami, ciljanje košare s storži …). Za zaključek so učenci hranili kozo, jo molzli in celo poskusili njeno mleko. Dan je bil čudovit in bo vsem zagotovo ostal v spominu.

Učiteljice PŠ Stična