Muljavski prvošolci pri pouku s tablicami

Včeraj smo se v 1.r. na Muljavi prvič srečali s tablicami. Učenci so bili zelo navdušeni.

To, da je čisto vsak rokoval s svojo tablico, je bilo res pravo doživetje. Izvedli smo uro matematike (ponavljanje računanja do 20) in uro slovenščine (utrjevanje predlogov). Učenci so bili neverjetno motivirani za delo. Tudi tisti, ki so sicer malce bolj počasni, se niso dali motiti, ampak so naloge reševali v svojem ritmu. Uporaba tablic je bila odlična popestritev pouka. Prav je, da učence navajamo na uporabo sodobne tehnologije, saj so nam prav zadnja šolska leta pokazala, dokazala, da je ta veščina zelo dobrodošla, če ne kar nujno potrebna.

Midve pa že kujeva načrte za v prihodnje. Še nekaj dni nas čaka v tem šolskem letu in posledično je pred nami še nekaj dni dejavnosti. In prav pri slednjih bova tablice zagotovo uporabili, da učencem predstaviva še drugačno uporabo le-teh.

Hvaležni in veseli, da imamo na šoli tudi takšne možnosti, takšne pogoje za učenje.

1.r. z učiteljicama Špelo in Majo