DAN ODPRTIH VRAT PRI ČEBELARSTVU ROGELJ

V petek, 12. 5. 2023, je Čebelarsko društvo Stična organiziralo dan odprtih vrat. Tokrat je svoja vrata za obiskovalce odprlo Čebelarstvo Rogelj. Na ogled čebelnjaka in ostalih objektov ter opreme so prišli učenci čebelarskega krožka PŠ Višnja Gora in mentorji Ana Šimac, Franc Bobnar in Kristijan Rešetič.

Obiskovalci smo si z zanimanjem ogledali moderen čebelnjak in pripadajoče objekte. Kljub slabemu vremenu smo imeli kaj videti. Ob prihodu sta nas pozdravila učenca matične šole Tarik Korelc na kitari in Žiga Lesjak na harmoniki. Zaigrala sta Čebelarja in Na planincah. Sprejel nas je g. Rogelj, nam razkazal čebelnjake ter opisal, kako čebelarijo na sodoben, moderen način. Imajo več prekrasno poslikanih čebelnjakov in vrt medovitih rastlin. V največjem čebelnjaku s preko petdesetimi panji in preko tremi milijoni čebel smo si med drugim ogledali, kako krmijo čebele, Petra Peunik Okorn pa nam je povedala veliko novih in zanimivih informacij o apiterapiji. Ogled smo zaključili s pogostitvijo z medenjaki.

Zelo smo bili veseli, da smo imeli možnost ogledati si tako lepo in moderno čebelarstvo. 

Kristijan Rešetič