Učenci OŠ Stična na enodnevnem obisku v Lipnici v Avstriji

prikazna slika, lipnica

V torek, 16. 5. 2023, smo se v zgodnjih jutranjih urah odpravili na pot v Lipnico, Avstrijo. Pot je hitro minila, saj smo se zelo zabavali.

Ko smo prišli v šolo v Lipnici, nas je pričakal njihov šolski band in nam zaigral nekaj pesmi za dobrodošlico. Nato smo se odpravili v predavalnico, kjer smo si ogledali kratek film o njihovi šoli. Tudi njihova šola je zanimiva. Potem pa smo se odpravili v bližnjo gostilno na toplo kosilo. Kasneje nas je počakal avtobus, ki nas je odpeljal do muzeja Rimljanov in Keltov. Tam smo imeli pripravljene zelo zanimive interaktivne dejavnosti. Igrali smo se igro, podobno tisti, ki so se jo igrali tudi naši predniki. Zatem pa smo odšli na avtobus, ki nas je odpeljal nazaj do njihove šole. Tam smo se poslovili od naših avstrijskih prijateljev.

Pot domov je minila še hitreje, saj smo se ustavili tudi v McDonald’su.

Pred šolo so nas že čakali starši, polni vprašanj.

Zala Adamlje in Tjaša Novak Rudić, 7. c