Zlati bralci, generacija 2023

zlati bralci, prikazna slika

Zlati bralci postanejo devetošolci, ki vseh devet let prebirajo knjige za bralno značko.

Šole v občinah Ivančna Gorica, Grosuplje in Dobrepolje že nekaj let svojim zlatim bralcem namenijo knjižno nagrado na skupni slovesnosti, ki jo vsako leto organizira ena izmed šol v navedenih treh občinah. Letošnjo slovesno podelitev knjižnih nagrad je pripravila Osnovna šola Zagradec.

Zlati bralci so si v kulturnem domu na Muljavi ogledali spevoigro Mehurčki v odlični izvedbi zagraških šolarjev, zatem pa so se sprehodili po Jurčičevini, kraju s posebnim literarnim navdihom. Za ta hvalevreden dosežek – postati zlati bralec – so na Muljavi prejeli knjigo avtorice Suzane Tratnik z naslovom Ava, Društvo bralna značka pa jim bo poklonilo knjigo avtorice Tine Bilban 50 abstraktnih izumov: kako razumeti svet, ki jo bodo učenci prejeli ob koncu šolskega leta. 

Šole v občinah Ivančna Gorica, Grosuplje in Dobrepolje že nekaj let svojim zlatim bralcem namenijo knjižno nagrado na skupni slovesnosti, ki jo vsako leto organizira ena izmed šol v navedenih treh občinah. Letošnjo slovesno podelitev knjižnih nagrad je pripravila Osnovna šola Zagradec.

Zlati bralci so si v kulturnem domu na Muljavi ogledali spevoigro Mehurčki v odlični izvedbi zagraških šolarjev, zatem pa so se sprehodili po Jurčičevini, kraju s posebnim literarnim navdihom.

Za ta hvalevreden dosežek – postati zlati bralec – so na Muljavi prejeli knjigo avtorice Suzane Tratnik z naslovom Ava, Društvo bralna značka pa jim bo poklonilo knjigo avtorice Tine Bilban 50 abstraktnih izumov: kako razumeti svet, ki jo bodo učenci prejeli ob koncu šolskega leta. 

Mojca Hrvatin

Prikazna slika je bila generirana z orodjem umetne inteligence Impressionism Painting Generator API | DeepAI