Poročilo o akciji zbiranja odpadnega papirja

Od 11. do 13. aprila 2023 je na naši šoli potekala pomladna zbiralna akcija papirja. V torek in sredo na matični šoli OŠ Stična, kamor so papir pripeljali tudi starši učencev podružničnih šol PŠ Stična in PŠ Muljava, v četrtek pa še na podružnični šoli Višnja Gora.

Pri zbiranju papirja so dežurnim učiteljem pomagali tudi učenci. Za odvoz papirja je poskrbelo Javno komunalno podjetje Grosuplje.

Na matični šoli Stična smo zbrali 15,4 tone odpadnega papirja, na PŠ Višnja Gora pa močnem nalivu navkljub še dodatnih 7 ton odpadnega papirja. Šolski sklad bo za zbrani papir prejel skupno 2.701,2 EUR, kar je precej manj kot v preteklih akcijah. Prvi razlog je manj zbranega papirja, drugi razlog pa je nekoliko nižja odkupna cena.

Še najbolje se je pri zbiranju odrezal 1. a razred matične šole, učenci so skupno zbrali 1.100 kg papirja.

Pripravila: Lucija Medimurec