SREČANJE OSNOVNOŠOLSKIH KROŽKOV PRVE POMOČI NA PŠ VIŠNJA GORA

prikazna slika krožek prve pomoči

V ponedeljek, 17. 4., so se učenci 3. in 4. razreda matične šole, ki obiskujejo krožek Prve pomoči (mentorica: Natalija Gabrijel), udeležili srečanja na podružnični šoli Višnja Gora.

Na srečanju so člani ekipe prve pomoči Rdečega križa Slovenije – OZ Grosuplje izvedli preverjanje znanja iz znanja prve pomoči (temeljni postopki oživljanja, ukrepanje ob epileptičnem napadu oz. zapori dihalnih poti, oskrbovanje poškodb ipd.) v obliki kviza.

V telovadnici PŠ Višnja Gora so pripravili 6 različnih postaj, na katerih so učenci pokazali svoje znanje na praktičen način. Učenci so bili pri izvedbi vaj zelo uspešni, svoje znanje pa so preko nalog še razširili in poglobili.

Učenci so na koncu prejeli še priznanja in malico, nato pa so se polni novih vtisov in izkušenj poslovili. Učenci in mentorice krožkov so bili nad srečanjem zelo zadovoljni in se lepo zahvaljujejo vsem organizatorjem. 

Sara Cesar