PRIREDITEV OB DNEVU SAMOSTOJNOSTI IN ENOTNOSTI NA OŠ STIČNA

Zadnji decembrski dan pred novoletnimi počitnicami je na matični šoli Stična ponovno potekala prireditev v počastitev praznika dan samostojnosti in enotnosti.

Učenci so z različnimi pevskimi, plesnimi in drugimi nastopi dokazali, da se z vztrajnostjo in trudom lahko marsikaj doseže. Prav tako smo vsi zbrani lahko videli, da zmorejo odlično sodelovati, saj so bili njihovi nastopi zelo usklajeni in enotni, kot so bili pred natanko 32 leti enotni Slovenci, ki so na plebiscitu glasovali za samostojno in neodvisno Slovenijo.

Odlično pa sta se odrezala tudi povezovalca prireditve, Ela Planinc in Maj Paska (6. b), ki sta nam predstavila, kako čim bolje in koristno preživeti prihajajoče počitnice. Upoštevajmo njun predlog in si z novim letom tudi vsi mi postavimo novoletno zaobljubo, s katero bomo izboljšali naš način življenja.

Prireditve v počastitev praznikov so bile tudi na podružničnih šolah v Stični, na Muljavi in v Višnji Gori.

Ana Kadunc

Skrajšan posnetek prireditve