Lutkovna predstava Pasavček v prometu na PŠ Stična

V  okviru projekta Pasavček so bili učenci 1., 2. in 3. razreda podružnične šole Stična izbrani za ogled  lutkovne predstave Pasavček v prometu, v torek 15. 11. 2022.

Predstava je poučna interaktivna lutkovna igrica, v kateri skozi zgodbico otroci spoznavajo pojem in smisel varnosti v prometu.

Lik Pasavčka se v obliki ročne lutke z otroki pogovarja o pravilnem obnašanju v prometu, o uporabi varnostnih pasov in otroškem sedežu, varnem prečkanju ceste, hoje po pločniku in varni vožnji s kolesom.

Pasavček je predstavljen kot igriv, a odgovoren lik, skozi katerega otroci lažje ponotranjijo zgodbo.

Za zaključek  so se učenci naučili pesem Red je vedno pas pripet in narisali ter pobarvali so Pasavčka.

Lutkovna predstava je  približala učencem pomen odgovornega vedenja v prometu ter nam vsem polepšala dan.

Učiteljice PŠ Stična