Osnovna šola Stična tudi letos v projektu Krokus

Osnovna šola Stična se je tudi v tem šolskem letu pridružila mednarodnemu projektu Krokus, s katerim želimo pri mladih dvigniti ozaveščenost o nevarnostih rasizma in nestrpnosti.

Rumene žafrane, ki cvetijo v času mednarodnega dneva spomina na holokavst (27. januar), sadimo v spomin otrokom, ki so umrli med holokavstom.

Učenci izbirnega predmeta življenje človeka na Zemlji matične šole so z učiteljico Tino Finc v začetku novembra posadili čebulice rumenega žafrana.

Učenci so pri sajenju pokazali veliko zanimanja za sodelovanje. Rumene žafrane so posadili v obliki Davidove zvezde, ki je judovski simbol. Cvetlice, ki jih bomo lahko občudovali v prvih mesecih leta 2023, so posadili v neposredni bližini glavnega vhoda v šolo.

S tem želijo čim več učencev, učenk in njihovih staršev opozoriti na spomin na holokavst.

Tina Finc