LJUBLJANSKI MARATON

V soboto, 22. 10. 2022 smo se udeležili 26. ljubljanskega maratona. Tek osnovnih šol se je pričel na Slovenski cesti, cilj je bil na Kongresnem trgu.

Trasa tekov je potekala po ulicah in cestah v središču mesta. Vremenska napoved nam ni bila preveč naklonjena in že pri štartu najmlajših je pričelo rahlo deževati. Dežne kaplje mladim tekačem niso vzele volje do teka. Vsi, ki so se spopadli s promocijskim tekom (1. do 5. razred) so uspešno premagali progo.

Učenke in učenci 6. – 9. razreda so se podali na malo daljšo progo in sicer na 1.800 metrov. Deževalo je vse močneje in najhuje je bilo med tekom 8. in 9. razredov. Ampak mi se nismo dali, tudi močno deževje nam ni moglo pokvariti veselja ob osvojenem 3. mestu našega učenca Anžeta Vidica iz 6. d razreda.

Na teku se je vseh 23. učencev in učenk iz matične šole in iz PŠ Višnja Gora odlično odrezalo.

Kljub deževnemu dnevu smo se zadovoljni vrnili domov, saj smo ta dan naredili nekaj dobrega za svoje zdravje, preživeli lep dan, se družili, navijali, skratka imeli smo se »fajn«.

Andreja Lapanja