2. festival Rastoče knjige

V torek, 25. 10. 2022, smo se udeležili 2. festivala Rastoče knjige, kjer smo predstavili našo Rastočo knjigo.

Po predstavitvi in okrogli mizi z naslovom Jezik – narodova identiteta in ponos! Ali to še vedno drži? smo se napotili v Severni ljubljanski park, kjer je bil uraden sprejem Japonske v Združene rastoče knjige sveta. Prisotne so nagovorili mag. Marijana Kolenko, predsednica društva Rastoča knjiga, prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar, dekanja Filozofske fakultete UL, gospod Aleš Čerin, podžupan Mestne občine Ljubljana, gospod Alojz Kovšca, predsednik Državnega sveta Republike Slovenije ter nj. ekselenca Hiromichi Matsushima, veleposlanik Japonske v Republiki Sloveniji.

V kulturnem programu je sodelovala prof. dr. Nagisa Moritoki Škof s tradicionalnim japonskim inštrumentom koto.

Zapisal Kristijan Rešetič