Mostovi so nas po treh letih ponovno povezali

Po treh letih premora so nas mostovi ponovno povezali in pripeljali skupino dvajsetih avstrijskih učencev v Slovenijo. OŠ Stična in šola iz avstrijske Lipnice sodelujeta že nekaj let v okviru enodnevnega projektnega srečanja učencev.

Tokrat smo povabljene učence, ravnateljico šole in učiteljico spremljevalko gostili pri nas. Za vse učence, tako naše kot avstrijske, smo organizirali delavnico, v kateri so se mladostniki spoznali in drug drugega predstavili v tujem jeziku, nato smo si vsi skupaj ogledali šolski čebelnjak, imeli kosilo v šolski jedilnici in se odpravili na delovno ekskurzijo v Ljubljano.

Pripravljene in izvedene aktivnosti so ponovno potrdile, da so učenci v post pandemskem času dobesedno lačni srečanj, medsebojnih sodelovanj in različnih aktivnosti, ki jih bogatijo.

Torek, 11. 10. 2022, bo zagotovo ostal vsem udeležencem v zelo lepem spominu. Priložene slike pa zgovorno govorijo o zadovoljstvu vseh.

Igor Rajner, prof.