Dan jezikov 2022

Na evropski dan jezikov, se je naša šola, kot že vrsto let,  še posebej pripravljala.

V ponedeljek, 19. 9. 2022, so bile izvedene pripravljalne delavnice, kjer so učenci 7. in 8. razredov po skupinah pripravljali opise znamenitosti Ljubljane in Novega mesta v angleščini in nemščini. Hkrati pa so učenci pripravili vprašanja v angleščini in nemščini za intervjuje turistov iz različnih držav sveta.

V sredo, 21. 9. 2022, so se v Ljubljano z vlakom najprej odpravili učenci 7. razredov, v četrtek, 22. 9. 2022, pa še učenci 8. razredov matične šole in PŠ Višnja Gora.

Učencem je popoldne kar prehitro minilo, saj so se zabavali in marsikaj naučili. Fotografije povedo veliko.

Bilo je zabavno, koristno in poučno. Šla bom še kdaj! Super!

Ana Porenta

Bilo je zabavno in poučno. Ljudje so bili zelo prijazni. Spoznali smo življenje v Ljubljani od znotraj. Bilo mi je zelo všeč. Šla bi še kdaj. Všeč mi je bil prosti čas in tudi delo (sploh, iskanje turistov).

Hana M.

Bila je super izkušnja, zabavno je bilo iskati tujce in se z njimi pogovarjati. Z veseljem bi šla še kdaj.

Ana Lampret in Tanita Ljubešek

Imeli smo se lepo, ker smo intervjuvali tujce in ker smo se veliko naučili o Ljubljani in opisali znamenitosti v angleščini. Ni mi žal, da sem šla.

Anna Maria Kovačič

Ko smo prišli v Ljubljano, smo intervjuvali turiste. Bilo nam je super in šla bi še kdaj.

Samanta

Zdelo se mi je zanimivo, saj smo morali turiste spraševati in jih tudi posneti. Kar veliko sem se naučila.

Brina Sever

Zelo mi je bilo všeč, ker smo hodili sami po Ljubljana. Pa ker smo se vozili z vlakom.

Sara Gamberger

Zelo mi je bilo všeč, ker sem bila v Novem mestu prvič. Zmanjkalo nam je časa, zato nisem mogla povedati vseh svojih stvari.

Ivana Milena Lekše

Bilo je zabavno, ko smo hodili naokoli. Nismo veliko predstavile, smo se pa nahodile. Bilo je premalo časa za vse, smo pa bolj spoznali Novo mesto.

Beatrice Turk

Bilo je zelo v redu, le malo premalo časa za snemanje za tako veliko mesto. Drugače McDonald’s je bil ok in vožnja tudi.

Noemi Zalaznik

Bilo je odlično! Prvič sem bila in mi je mesto zelo všeč.

Zoya Švarc

Bilo je zanimivo, malo bolj smo spoznali Novo mesto. Po mojem mnenju malo premalo časa, drugače pa fajn. Vlak je bil v redu. Jupi.  🙂

Julija Cunja

Dan je bil super. Dobra družba. Lepo mesto.

Neža Lavrič