GREMO NA »PEŠBUS«!

V teh dneh obeležujemo Evropski teden mobilnosti, zato smo se drugošolci v sredo, 21. 9. 2022, zbrali na dogovorjenem mestu in se s »pešbusom« podali proti šoli.
Vsak udeleženec »pešbusa« je, kot se za vožnjo spodobi, prejel vozovnico. Pot je bila zabavna, saj so se nam pridružili še starši, dedki in babice. Veliko smo se smejali, se pogovarjali, vsekakor pa smo okrepili prijateljstvo.

Pred ciljem smo se vmes ustavili na obrobju parkirišča pred vrtcem, kjer smo se s telovadbo dodobra ogreli, saj nas je v tem skoraj jesenskem jutru kar zeblo.
Po telovadbi pa smo se ob kratki zgodbi nasmejali in si okrepili kolena. Vsak učenec je dobil svojo vlogo. Določili smo šoferja, sprednji in zadnji kolesi, učitelja in učiteljico ter potnike. Skupaj smo sestavili avtobus s potniki. Ob zgodbi je vsak, ki je zaslišal svojo vlogo, naredil počepe.

Bilo je zabavno, res smo se zabavali in si popestrili jutro.
Naj pa ne bo teden mobilnosti edini čas, ko se na pot bodisi v šolo ali v trgovino podamo na trajnostni in okolju prijaznejši način.

 

Zapisali: Maja Miklavčič in Saša Trontelj