Naziv “Planetu Zemlja prijazna šola”

V letošnjem šolskem letu je naša osnovna šola že tretje leto zapovrstjo prejela naziv Planetu Zemlja prijazna šola. Tokrat je v projektu sodelovalo deset učiteljic s svojimi oddelki prve triade tako podružnic kot matične šole. Ustvarjali so v dveh projektih; Eko beri in Reci čiv. Vsaka mentorica je izdelala knjižico z opisom in fotografijami vseh izvedenih dejavnosti. Gospa Irena Mraz, vodja projekta, je vse sodelujoče izredno pohvalila. Navdušena je bila nad izdelki ter dejavnostmi, ki smo jih v projektu izvedli. Čebelja slaščičarna, obisk čebelarja, vzgoja sadik, odslužene pnevmatike in odpadni tulci v ponovni uporabi, izdelava gregorčkov, zgodba kamišibaj, origami, bralne kazalke, land art je le nekaj izdelkov in dejavnosti, ki so nastali in se izvedli v omenjenem projektu. Učenci so spoznavali vrabce in štorklje, šivali, izdelovali svečnike, poskrbeli za čistejše okolje s čistilno akcijo, reciklirali in se športno udejstvovali v različnih igrah ter izvedli še marsikatero drugo zanimivo dejavnost.

Vsem sodelujočim učiteljicam in učencem se zahvaljujem za trud, ki so ga vložili v omenjeni projekt, saj si brez njih ne bi tudi v letošnjem šolskem letu pridobili naziva PLANETU ZEMLJA PRIJAZNA ŠOLA.

Koordinatorka projekta Nina Kump Papić