Ogled predstave Sin slovenskega naroda

Danes, 10. 6. 2022, smo se z učenci od 6. do 9. razreda odpravili v Kulturni dom Stična, da smo si ogledali predstavo Sin slovenskega naroda.

Predstava je nastala izpod peresa Dragice Šteh, igrali pa so ga igralci Kulturnega društva Muljava. Besedilo govori o Jurčičevih obdobjih življenja: kako je kot mlad deček poslušal deda, ki mu je s svojim pripovedovanjem zgodb postavil zgled ljudskega pripovedovanja, njegovo ustvarjanje med šolanjem, študijem, pa tudi njegovo urednikovanje Slovenskega naroda, ki velja za prvi dnevnik.

Učenci so v predstavi uživali in zgledno prisluhnili, kaj ima Jurčič povedati. Konec predstave smo učiteljice slovenščine izkoristile za podelitev nagrad za bralno značko. Ugotovile smo, da veliko otrok bere. Na to smo ponosne.

Otrokom želimo, da berejo še naprej ter tako odkrivajo svetove vrednot, ljubezni, lepih pokrajin in srečnih koncev.

aktiv slavistk