Uradna otvoritev čebelarske učne poti

Ob Osnovni šoli Stična je pred dvema letoma Čebelarsko društvo Stična postavilo učni čebelnjak, namenjen učencem, ki obiskujejo čebelarski krožek. Lično urejen čebelnjak je kasneje dobil še učno pot, kjer lahko obiskovalci spoznajo pomembne osebnosti v čebelarstvu na Dolenjskem in dobijo informacije o življenju čebel.

Za njegovo ureditev so poskrbeli ČD Stična, ČZS in Občina Ivančna Gorica. Slovesno otvoritev je park z učno potjo in novimi klopmi doživel v torek, 10. maja 2022. Zbrane so pozdravili in nagovorili predsednik ČD Stična Anton Kastelic, župan Dušan Strnad, podpredsednik ČZS Matej Kotnik in ravnatelj OŠ Stična Marjan Potokar. Vsi so poudarili pomen čebel in znanja, ki ga učenci pridobivajo o njih.

Na prireditvi so nastopili otroški pevski zbor OŠ Stična pod vodstvom Bojane Mulh, recitatorki Julija Lesjak in Manca Kocjančič ter harmonikarja Žan Janežič in Žak Jakomin.