ZLATI BRALCI IN BRALKE NA SLOVESNOSTI NA MULJAVI

Jurčičeva domačija na Muljavi je v četrtek, 12. 5. 2022, gostila 116 zlatih bralk in bralcev ter njihove mentorje in ravnatelje sedmih šol iz občin Ivančna Gorica, Grosuplje in Dobrepolje. Ta hvalevreden naziv je v letošnjem šolskem letu pridobilo 28 učenk in učencev OŠ Stična.

Izkazovati zvestobo knjigi vseh 9 let šolanja je velik dosežek, zato so šole iz teh občin zlate bralce in bralke nagradile s knjigo Mihaela Glavana Naš Jurčič oz. Željka Kozinca Lepote in vrednote treh dolin, Kulturno društvo Josip Jurčič pa je vsem podarilo vstopnico za letošnjo predstavo Rokovnjači v Letnem gledališču na Muljavi.

Na slovesnosti smo gostili domačina Danijela Zupančiča, dobrega poznavalca Josipa Jurčiča, pridružili pa so se nam še direktorica zavoda Prijetno domače Maja Lampret, direktorica Mestne knjižnice Grosuplje Urška Emeršič in podžupan občine Ivančna Gorica Tomaž Smole.