Obisk pisateljice Susanne Mattiangeli

Bilo nam je v čast in veselje, da smo gostili svetovno znano pisateljico Susanne Mattiangeli, ki živi in dela v Rimu. Vrsto let ustvarja in piše za otroke, vodi risarske in lutkovne delavnice ter poučuje kreativno pisanje.

V slovenščini so do sedaj izšle tri njene knjige. V prevodu Dušanke Zabukovec dve slikanici, Učiteljica in Kdo je Nino?, v letošnjem letu pa še knjiga za starejše otroke Mina HB, knjiga, ki jo je predstavila v četrtek, 21. 4. 2022, na delavnicah na naši šoli.

Učenci četrtih razredov so ji zastavljali vprašanja, se z njo pogovarjali in ustvarili svojega knjižnega junaka. Druženje je bilo prijetno in zanimivo. Pisateljica je povedala, da je za svoja dela leta 2018 prejela eno najprestižnejših italijanskih nagrad na področju otroške književnosti – Andersenovo nagrado za pisateljico leta. V prostem času rada bere, se potepa po Rimu in si ogleda kakšno umetniško delo, ustvarja z lesom ali papirjem, riše in slika akvarele.

Naši kraji so ji bili zelo všeč in rade volje se bo vrnila.