OBISK ČEBELARSTVA ROGELJ S ČEBELARSKIM KROŽKOM

OBISK ČEBELARSTVA ROGELJ S ČEBELARSKIM KROŽKOM

Slika1: Pred vhodom na posest Čebelarstva Rogelj.

V petek, 22. 4. 2022, je Čebelarsko društvo Stična organiziralo dan odprtih vrat. Tokrat je svoja vrata odprlo Čebelarstvo Rogelj. Na ogled čebelnjaka in ostalih objektov smo bili vabljeni tudi člani čebelarskih krožkov matične šole in PŠ Višnja Gora.

Slika 2: Uvodni pozdrav predsednika Čebelarskega društva Stična in lastnikov Čebelarstva Rogelj.
Slika 3: Poseben čebelnjak s tremi AŽ panji in »hišica« za poseben AŽ panj s prozornima stenama.

Vabilo smo z veseljem sprejeli. Starejši člani obeh krožkov smo si z zanimanjem ogledali moderen čebelnjak in pripadajoče objekte. Kljub slabemu vremenu smo imeli občutek, kot da smo prispeli v pravljično deželo. Prijazni čebelarji so nam podrobno opisali, kako čebelarijo na sodoben, moderen način. Imajo več prekrasno poslikanih čebelnjakov in vrt medovitih rastlin. V največjem čebelnjaku s preko petdesetimi panji in preko tremi milijoni čebel smo si med drugim ogledali, kako krmijo čebele in kako se da poseben zdravilen vonj, ki prihaja iz panjev, uporabiti za zdravljenje z apiterapijo. Apiterapiji je namenjena tudi posebna stavba s posteljo, kamor smo se lahko za kratek čas ulegli. Izredno zanimiv je bil tudi napajalnik za čebele, ki so ga izumili sami, in »hišica«, v kateri bo kmalu nameščen panj s stenama iz pleksi stekla. Tako si bo vsak lahko varno ogledal delo čebelje družine v panju. Ob tem so se nam porajale številne ideje, kaj vse bi lahko pri krožku naredili tudi sami

Slika 4: Največji čebelnjak od znotraj.
Slika 5: Največji čebelnjak od zunaj.
Slika 6: Fotografija za spomin.

Ob odhodu smo bili vsi enotnega mnenja: »Kdor ni šel z nami, mu je lahko krepko žal.«

Kristjan Rešetič