Noč knjige 2022

V petek, 22. 4. 2022, so učenci sodelovali v projektu Noč knjige, v okviru katerega so noč preživeli v šolski knjižnici na matični šoli OŠ Stična. Na voljo so imeli različne delavnice, ki so služile kot uvod v tiho branje preko večera v noč. Potem ko so si uredili ležišča in pojedli večerjo, so se nekateri udeležili delavnice kamišibaj, kjer jim je knjižničarka Maruša Pušnik odprla vrata v svet gledališča kamišibaj. Učiteljica Andreja Robek Perpar je z učenci izvedla delavnico sproščanja in kaligrafije, na kateri so pozabili na vsakdanji vrvež ter se umirjeni spopadli z izzivi lepega pisanja. Nekaj učencev si je v šolski knjižnici ogledalo francoski film Serijski učitelji, ostali pa so se lotili tihega branja.

Nekatere učence je kmalu premamilo spanje, drugi pa so vztrajali pri branju še dolgo v noč.

Zjutraj so se po zajtrku poslovili od prijateljev ter s knjigo v roki odšli domov.