ŠOLSKI EKIPNI KROS (PRVENSTVO SLOVENIJE V KROSU)

ŠOLSKI EKIPNI KROS (PRVENSTVO SLOVENIJE V KROSU)

V četrtek, 21. 4. 2022, smo peljali najhitrejše učenke in učenke na šolski ekipni kros na državni ravni, ki sta ga v Zbilju pri Medvodah organizirala Zavod za šport RS Planica ter Atletska zveza Slovenije. Tekmovali so učenci in učenke iz 48-ih osnovnih šol iz celotne Slovenije.

Domov smo prišli z eno bronasto medaljo, ki jo je pritekla Ela Janežič, učenka 9. a razreda!

S ponosom se pohvalimo z doseženim 15. mestom, ki ga je OŠ Stična dosegla kot ekipa. Upoštevali pa so se rezultati najboljših:

  1. Ela Janežič, 9. A – 3. mesto
  2. Zoja Taškar, 8. VG – 8. mesto
  3. Gašper Bahor, 9. A – 17. mesto
  4. Nika Lukšič, 9. C – 17. mesto
  5. Iza Rajlič Hočevar, 5. A – 18. mesto
  6. Matej Jeras, 6. C – 22. mesto
  7. Almin Nuhić, 7. D – 22. mesto
  8. Kaja Žnidaršič, 5. A VG – 26. mesto

Najbolje so se odrezali učenci in učenke 9-ih razredov, saj so dosegli 2. mesto na ekipnem točkovanju. Upoštevani so bili rezultati naslednjih učencev in učenk: Ela Janežič, Nika Lukšič, Gašper Bahor, Simon Skubic.

Na krosu pa so sodelovali tudi učenci in učenke 3. in 4. razreda iz OŠ Stična. Njihov tek je bil netekmovalnega značaja, zato njihovih dosežkov niso objavljali. Lahko pa se pohvalimo, da so nekateri dosegli lepo uvrstitev.

Učenci, letnik 2013 (3. razred):

Vid Pušlar, 3. B – 3. mesto

Tarik Korelc, 3. A – 4. mesto

Učenke, letnik 2013 (3. razred):

Neli Dalgamuni, 3. A – 6. mesto

Hana Majer, 3. B – 9. mesto

Učenci, letnik 2012 (4. razred):

Tibor Korelc, 4. B – 12. mesto

Učenke, letnik 2012 (4. razred):

Eva Zaletelj, 4. B VG – 12. mesto      

                                        

Aktiv športa