Na OŠ Stična imamo dva oddelka s prilagojenim programom in enega od njiju obiskuje tudi učenka z Downovim sindromom. Ostali učenci našo Majo dobro poznajo, saj je sicer zelo družabno dekle, zlasti mlajši učenci pa se pogosto sprašujejo, zakaj je Maja »drugačna«.

Svetovni dan Downovega sindroma smo zato letos obeležili tako, da smo učencem nižjih razredov na enostaven način predstavili sindrom in jim pokazali, da je Maja kljub svojim posebnostim v mnogih stvareh popolnoma enaka kot vsi ostali otroci. Tudi ona v šoli bere, računa in spoznava svet, prav tako se v prostem času rada igra in zabava ob raznih dejavnostih.  

Ker so razpoznavni znak tega dne različne nogavice, so bili nekateri učenci in učiteljice na ta dan videti zelo igrivo s svojimi pisanimi nogavicami, ustvarili pa so tudi nekaj likovnih izdelkov in z njimi razveselili Majo. Še najbolj vesela pa je bila vseh lepih besed in pozdravov.