Najmlajši na ogledu lutkovne predstave

V petek, 10. decembra 2021, so se prvošolci in drugošolci z matične šole odpravili v Ljubljano. Vsi so se neizmerno veselili ogleda lutkovne predstave pa tudi vožnje z avtobusom in sprehoda po okrašenem glavnem mestu. Zlasti drugošolci so se kulturnega dne zelo razveselili, saj se v lanskem šolskem letu zaradi ukrepov niso odpravili nikamor.

Že takoj zjutraj so se tako vsi napotili proti Mini teatru, kjer so si z zanimanjem ogledali predstavo Korenčkov palček. Med samo predstavo je bilo moč ujeti kar nekaj otroškega smeha in na koncu tudi bučen aplavz. Predstava je bila otrokom in tudi učiteljicam zelo všeč.

Po predstavi so izkoristili priložnost in se odpravili še na sprehod po še vedno zasneženih ljubljanskih ulicah. Na Prešernovem trgu so občudovali veliko božično smreko, nato pa so jih zimske temperature že pregnale na topel avtobus.

Po vrnitvi v šolo so učenci delili svoje vtise in izrazili željo, da se podoben izlet še kdaj ponovi.

Učiteljice 1. in 2. razredov