REZULTATI NATEČAJA JURČIČEV NOVINARSKI VAJENEC

Točno na Jurčičev rojstni dan smo na Osnovni šoli Stična razpisali natečaj z naslovom Jurčičev novinarski vajenec. Natečaj je bil namenjen mentorjem in mentoricam osnovnošolskih literarnih glasil, ki, podobno kot Jurčič, skrbijo za mlade novinarje in novinarke, da se preizkušajo v svojem ustvarjanju bodisi leposlovnih ali poljudnih besedil. S svojimi prispevki skušajo tako vplivati na naslovnika kot vzoren primerek pisanja, razmišljanja, raziskovanja ali kakšne druge dejavnosti, ki poteka na šoli. 

6-članska komisija je časopise pregledala. Delo je bilo res težko, saj vemo, da je v vsako šolsko glasilo vključenih ogromno časa, potrpežljivosti in dobre volje. V sredo, 20. 10. 2021, je na PŠ Višnja Gora potekal simpozij Proslavimo Jurčiča, kjer smo rezultate tudi razglasili. Na simpozij je bila zaradi ukrepov povabljena le prvouvrščena šola.

Rezultati natečaja so sledeči:

 1. OŠ DOLENJSKE TOPLICE (13 točk)
 2. OŠ PRULE ( 10 točk)
 3. OŠ RODICA (9 točk)
 4. OŠ BREZOVICA (IN POŠ NOTRANJE GORICE) (5 točk)
  OŠ LOKA, ČRNOMELJ (5 točk)
 5. OŠ PREŽIHOVEGA VORANCA (4 točke)
  OŠ ŠKOFJA LOKA – MESTO (4 točke)
  OŠ LEONA ŠTUKLJA, MARIBOR (4 točke)
 6. OŠ KOMENDA – MOSTE (2 točki)
 7. OŠ 8 TALCEV, LOGATEC (1 točka)
  OŠ KOMEN (1 točka)
  POŠ JANEZA EVANGELISTA KREKA (1 točka)
 8. OŠ COL
  OŠ TRŽIŠČE
  OŠ DRAVLJE
  OŠ DR. LJUDEVITA PIVKA PTUJ
  OŠ MIKLAVŽ PRI ORMOŽU
  OŠ TONČKE ČEČ
  OŠ ČRNI VRH
  OŠ MARIJE VERE, KAMNIK
  OŠ FRANCETA BEVKA, TOLMIN
  OŠ ANICE ČERNEJEVE, MAKOLE