Tačke pomagačke ponovno v akciji

Tačke pomagačke na obisku

V ponedeljek, 4. 10. 2021, smo drugošolci na svetovni dan živali dobili prav poseben obisk. Z Društva Tačke pomagačke sta nas namreč obiskala zlati prinašalec Oli in kavalirka Aisha.

Oba oddelka sta že pred prihodom prejela pismo svojega kosmatinca. Ob prihodu smo ju tiho pričakali in se z njima odpravili na zabavno uro druženja. Najprej sta nas povohala in spoznala, nato pa sta nam prikazala tudi nekaj trikov. Odkrili smo, da je Oli pravi matematik, saj zna izračunati zelo enostavne račune.

Včasih se sicer še malo zmoti, a vsi vemo, da vaja dela mojstra. Prav tako sta oba zelo dobra pri pospravljanju svojih igrač in dogovorili smo se, da se bomo tudi mi trudili skrbeti za svoje šolske predale. Poleg vseh zanimivosti smo otroci opravljali tudi razne naloge – sprehajanje psa, hranjenje, umivanje zob, česanje ipd. V času obiska smo se tako naučili kar nekaj o skrbi za psa, prav tako pa smo se ob igri z njima naučili pravilnega ravnanja z živalmi.

Ob koncu obiska smo bili vsi drugošolci navdušeni in smo kužkoma veselo pomahali v slovo.

Zapisala: Maša Faleskini