Beremo Jurčiča v jezikih sveta

V sredo, 26. 5. 2021, smo v okviru Jurčičevega leta obeležili na nek način zgodovinski dogodek, saj so se prvič srečale vse tri šole Občine Ivančna Gorica, OŠ Stična, OŠ Ferda Vesela Šentvid pri Stični in SŠ Josipa Jurčiča Ivančna Gorica.

Na literarnem večeru smo skupaj z učenci, dijaki in opatom stiškega samostana prebirali odlomke Jurčičevega Jurija Kozjaka. V osnovi smo izbrali jezike, ki jih govorijo naši učenci, dijaki ali prebivalci občine. Slišal se je slovenski, angleški, španski, francoski, nemški, litovski, hrvaški, grški, češki in italijanski jezik.

Ker smo po približno letu dni računalnike zamenjali z mikrofoni in se ob upoštevanju vseh ukrepov družili na odru edine srednje šole, ki nosi ime po rojaku Josipu Jurčiču, smo ob vseh slišanih jezikih ponovno ugotovili, da nas tovrstni dogodki zbližujejo in bogatijo.

Osnovna šola Stična je kot glavni pobudnik in organizator omenjenega literarnega dogodka povezala domačine, šole in podmladek Občine Ivančna Gorica.

Hvala vsem, ki so nam pomagali pri našem projektu.

Igor Rajner