ZLATA IN SREBRNI MATEMATIKI

prikazana slika matematika

V soboto, 15. 5. 2021, je po vsej Sloveniji potekalo državno tekmovanje iz matematike za Vegovo priznanje. Učenci so se tekmovanja udeležili na šolah, ki jih obiskujejo. Vsi so začeli pisati ob isti uri. Peti in šesti razredi so imeli za reševanje nalog na razpolago 90 minut, sedmi, osmi in deveti razredi pa 120 minut.

Celotno matematično znanje je letos kar 17 učencev in učenk od 5.–9. razreda naše šole uspešno združilo v reševanje zahtevnih nalog na področju geometrije in aritmetike.

ZLATO PRIZNANJE
Tjaž Kastelic, 5. aZ,

Klemen Rajer, 7. aZ

Obema dobitnikoma priznanj in mentoricama Vanji Peček Janoš in Darji Strah iskreno čestitamo.

SREBRNO PRIZNANJE
Maja Lukšič, 5. b
Jurij Virant, 6. bV
Matija Perko, 6. aZ
Peter Kavšek, 7. a
Žan Mestnik, 7. a
Lucija Mestnik, 7. a
Manca Miklavčič, 7. d
Enya Zupančič, 7. aZ
Ida Strajnar Zupanc, 7. aZ

Vsem zgoraj naštetim učencem in učenkam ter mentoricam Ingrid Boljka Štaudohar, Darji Strah, Barbari Pavovec, Dragici Šteh in Magdaleni Pirman čestitamo za lep uspeh.

Aktiv matematike OŠ Stična