Samotestiranje učencev III. triade

S strani MIZŠ smo prejeli okrožnico o pričetku samotestiranja učencev 3. triade v okviru presejalnega programa za šolstvo (Redno samotestiranje na SARS-CoV-2), ki omogoča hitro identifikacijo asimptomatskih učencev v presimptomatskem obdobju, njihov hiter umik in s tem prekinitev širjenja okužbe s Covid-19.

Samotestiranje je prostovoljno in brezplačno. Pogoj za samotestiranje na SARS-CoV-2 doma je, da se učenec počuti zdrav, brez znakov akutne okužbe dihal ali prebavil. V primeru bolezenskih znakov vas prosimo, da kontaktirate izbranega pediatra.

Pred časom smo vaše mnenje oz. vašo pripravljenost za samotestiranje vašega otroka že zbirali v spletni anketi.

Če se takrat niste odločili, sedaj pa bi želeli, da se v program samotestiranja vključi tudi vaš otrok, to sporočite razredniku ali razredničarki.

Učencem 7. do 9. razreda, katerih starši ste, oziroma boste potrdili sodelovanje pri samotestiranju učencev na domu, bomo v petek, 4. 6. 2021, razdelili vrečko, v kateri bodo 4 kompleti za samotestiranje. Priložena bodo tudi opisna in slikovna navodila.