Rišemo s kredo – čebelarska pravljica 2021

 

Kot naročeno se je v četrtek, 20. 5. 2021, nebo razjasnilo, sonce je pregnalo oblake in deževni dnevi so se vsaj za svetovni dan čebel prekinili.

Učenci OŠ Stična so praznovali ta posebej pomemben praznik, ko slavimo čebelo in njen pomen v naravi. Na matični šoli in vseh podružnicah so nas obiskali čebelarji, nam predstavili svoje delo, življenje čebele in pomen, ki ga ima ta majhna žuželka za naš obstoj na Zemlji.

Na pobudo Čebelarske zveze Slovenije so učenci s kredami krasili okolico šole, risali so motive, povezane s čebelami. Da je bil dogodek še zanimivejši, so poskrbeli mentorji čebelarskih krožkov in predstavniki čebelarskih društev, ki so pripravili razstave in odprli učne čebelnjake za učence.

Na matični šoli in na PŠ Višnja Gora so sodelovali člani ČD Stična, na Muljavi, Krki, v Ambrusu in Zagradcu pa člani ČD Krka Zagradec.