Prvošolci na gradišču

V torek, 11. 5. 2021, smo prvošolci izkoristili sončen dan in se odpravili na spomladanski pohod. Po jutranjem pozdravu in napotkih smo se tako podali na pot proti Lavričevi koči na Gradišču.

Toplim sončnim žarkom smo se spretno umikali v senci dreves, hkrati pa smo pridno preskakovali veje, kamenje in razne ovire ter pri tem tudi urili svoje spretnosti. Z nekaj spodbude smo uspešno prišli do zastavljenega cilja, kjer smo uživali v razgledu, ki je segal vse do še vedno zasneženih gora.

Pri koči smo se sprva okrepčali z malico, za nagrado pa smo si privoščili tudi slasten sladoled.

Ker smo bili spet pri močeh, smo na travniku izvedli tudi nekaj tekalnih iger, plezali smo po skalah, iskali in opazovali različne kamne in živali ter ob petju in plesu praznovali sošolčev rojstni dan.

Ob prihodu domov smo bili prijetno utrujeni in hkrati zelo zadovoljni, saj je večina učencev z uspešno opravljenim pohodom prejela tudi nov zlati sonček.

Obljubili smo si, da se na Gradišče zagotovo še kdaj vrnemo.

Učiteljice in učenci 1. a in 1. b

Zapisala: Maša Faleskini