OBISK ČEBELARKE NA PŠ STIČNA

V četrtek, 8. 10. in petek, 9. 10. 2020, je na naši podružnični šoli potekalo učenje o čebelah. Ga. Petra Peunik Okorn je predstavila pomen čebel in delo čebelarja ter z učenci izvedla delavnice.
V prvi delavnici so pregledali in spoznali pripomočke za delo s čebelami. V drugi delavnici so učenci poskušali med in prepoznavali čebelje proizvode. V tretji delavnici so se spremenili v čebelice, ki so odletele po cvetni prah, medičino in vodo. V zadnji delavnici so se poigrali s sestavljankami. Za konec si je vsak učenec s tempera barvami poslikal leseno, panjsko končnico.
Učenci so se naučili veliko novega. Delavnice so jim bile zelo všeč. Predvsem so spoznali, kako pomembne so čebele za naša življenja.
Zahvaljujemo se čebelarki za nazorno in poučno predstavitev.

Učiteljice PŠ Stična