Tehniški dan v naravnem okolju

Igra je morda najbolj prvinski izraz otrokove prirojene genialnosti.

(Armstrong)

In točno to se je v petek, 2. 10. 2020, spet potrdilo. Učenci 1. a in 1. b razreda MŠ so skupaj z učiteljicami preživeli nepozaben tehniški dan v čudovitem naravnem okolju, ki je predstavljalo razgibano igrišče in pozitivno učno okolje. V njem so učenci našli nestrukturirane materiale, s katerimi so gradili hišice za živali in pravljična bitja. Zanimivo jih je bilo opazovati, kako so obenem razvijali socialne interakcije. Delili so nova spoznanja, se pogajali in reševali probleme, ki so nastali. Predvsem pa so uživali v skupni igri.

Morda pa bo v teh deževnih dneh kateri živalci, pravljičnemu bitju ali vilinski kraljici le uspelo najti zatočišče v enem izmed slikovitih bivališč. Kdo ve …

Zapisala in uredila: A. Šparl