Decembrske aktivnosti 2. b v OPB

Meseca decembra smo z učenci 2. b v podaljšanem bivanju ustvarili adventni koledar. Vsakodnevno so učenci prebrali naloge in jih tudi uspešno opravili. Kar nekaj nalog je zahtevalo ustvarjalnost in natančnost. Tako smo izdelovali božične krogle, smrečice, snežake, jelenčke in snežinke, naredili smo tudi svoj božični spomin in z njim odigrali nekaj iger. Poleg ustvarjanja smo opravili tudi veliko gibalnih nalog. Večkrat smo obiskali telovadnico, kjer smo se igrali Božičkov lov in razne igre z žogo, prav tako smo glasno navijali za naše rokometaše in nogometaše v času tekem. Odpravili smo se tudi do igrišča za srednjo šolo, kjer smo med drevesi z vejami in kamni gradili utrdbe, učili smo se plesov z zimsko tematiko, hkrati pa smo večkrat poslušali božične pesmi in peli. Brali smo tudi pravljice, si ogledali risanko in prebirali zanimivosti iz Guinnessove knjige rekordov. V razredu smo se namučili ob igranju pantomime, raznih igrah ter ob risanju in pisanju pisem prijateljem. Najljubši pa nam je bil konec, ko smo objeli vse sošolce in sošolke, si zaželeli lepe praznike in domov odnesli učiteljičino darilce.

Učiteljica Maša Faleskini