Semanji dan v Stični

Prelepo  nedeljo se je Podružnična šola Stična s kulturnim programom, stojnico in delavnicami predstavila  na sejmu.

Sejem je potekal ob  potoku pred samostanom.  Obiskovalci so na stojnicah lahko občudovali in kupili  izdelke spretnih rokodelcev, poskušali pripravljene dobrote in si ogledali različne kulturne nastope, ki so potekali skozi cel dan.

Točno ob dvanajstih se je začel program naše šole s petjem, igranjem na inštrumente in plesom. Za  nastop so nagradili učence s palačinko ali pico.

Na naši stojnici so si  lahko obiskovalci sejma  v zameno za prostovoljni prispevek izbrali enega izmed izdelkov, ki so jih izdelali učenci pod mentorstvom učiteljic.

Vsako uro  so  potekale delavnice, ki so jih pripravile učiteljice. Otroci so si lahko  izdelali peščeno rožo, okrasili stekleničko z vrvico, barvali kamne in si oblikovali svečnik iz gline.

Veseli nas, da  naša podružnica lahko sodeluje s krajem in se na takšen način povezuje s Stično in njenimi krajani.

Učiteljice PŠ Stična