zbornik “pokukajmo na sever evrope”

IZŠEL JE ZBORNIK SOBOTNIH DELAVNIC NA OŠ STIČNA: »POKUKAJMO NA SEVER EVROPE«

Spoštovane bralke in bralci!

Vabimo vas, da si ogledate zbornik sobotnih delavnic na OŠ Stična: »Pokukajmo na sever Evrope«. Zbornik so sooblikovali učenci in učitelji, ki so se 18. novembra 2017 udeležili sobotnih delavnic, na katerih smo raziskovali nordijske dežele, ter slovenski izseljenci in zdomci, ki so si svoj dom ustvarili v Islandiji, na Švedskem, Norveškem, Finskem in na Danskem. V njem si boste med drugim lahko prebrali, kaj je naše sorojake gnalo v svet, kakšno je njihovo življenje v tujini, izvedeli pa boste še marsikaj zanimivega o pokrajini, podnebju, o navadah in posebnostih Skandinavcev.

Veselo branje vam želim!

Nataša Rebec Lukšič, glavna urednica zbornika