Obisk na PŠ Krka

V sredo, 21. 4. 2010 smo lep pomladni dan izkoristili za obisk PŠ Krka in pohod do izvira reke Krka. Učenci 4. razreda PŠ Višnja Gora in učiteljici Maja Razpotnik ter Branka Emeršič smo bili navdušeni in presenečeni, saj so se naši gostitelji res izjemno potrudili. Učenci te podružnice so naš obisk vzeli povsem zares in nas pod mentorstvom njihove učiteljice Mateje Jere Grmek popeljali tako v svet preteklosti kot v njihovo čudovito okolico. Krška šola je namreč stara 200 let in je najstarejša še delujoča šola v Sloveniji, zato so nam zaigrali odlomek iz časov, ko je šolo obiskoval znani pisatelj Josip Jurčič. Pa tudi naš pohod ni bil kar tako, saj nismo mogli verjeti svojim očem, ko so tokrat vlogo turističnih vodnikov prevzeli kar učenci. Na poti so nam predstavili mnoge naravne in kulturne zanimivosti Krke. Poleg nas, so isti dan gostili tudi učence 4. razredov iz matične šole in učence iz PŠ Ambrus.

Morda pa bomo kaj podobnega v naslednjem šolskem letu organizirali tudi na podružnični šoli Višnja Gora?

Branka Emeršič